• Mesai Saatleri: Pzts Cmts: 09:00 – 21:00
 • info@yukasansoru-caraskal.com
 • YÜK ASANSÖRLERİPersonel ve Yük Taşıma Sistemleri

  İletişim BilgilerimizÜrün Fiyat Bilgi ve Teklif İsteyiniz!

  • Firma Adresi: Duaçınar Mahallesi Bahçe Sokak. No:26 Yıldırım BURSA
  • Gsm-1: +90 553 694 1990
  • Gsm-1: +90 530 312 5510
  • Gsm-1: +90 505 017 4480
  • Gsm-1: +90 553 063 1208
  • info@yukasansoru-caraskal.com

  YÜK ASANSÖRLERİPersonel ve Yük Asansörleri

  yuk-asansoru-caraskal--111

  Yük asansörleri, fabrika, depo ya da otoparklarda, ağır malzeme ya da eşya taşımak için tesis edilen asansörlerdir. Bu asansörler ağır ortam şartlarında başarıyla çalışır.

  Yük asansörlerinde, konfordan çok taşıma kapasitesi ve ihtiyaçları karşılayabilme özelliği ön plandadır. Şahıs refakatinde genellikle eşya ya da malzeme taşımak amacıyla yapılan yük asansörlerinin kabin veya platform boyutları ve motor güçleri, taşınması gereken en büyük yük miktarına göre belirlenir. Yük asansörleri, yapılacak işe göre 500 kg’dan 10.000 kg’a kadar çeşitli taşıma kapasitelerinde tasarlanabilir. Asansör tahrik sistemi makinalı veya hidrolik olarak tercih edilebilir.

  30 Tona kadar kaldırma kapasitesi -Bir çok parça yağ içinde çalıştığından aşınma ve yıpranma çok azdır. -Kullanılan yağ çok uzun ömürlüdür. -Halat kullanılan durumlarda halatın görevi sürtünme yardımı ile yükü kaldırmak olmadığından kasnak ve halatlarda aşınma olmaz.

  Elektrik tahrik kasnaklı asansörlerden farklı olarak hidrolik asansörlerde motor sadece yukarı çıkış için çalışır, aşağı inişte motor çalışmaz. -Karşı ağırlık kullanılmaz. -En üstte makine dairesine ihtiyaç duymadığı için mimari açıdan da tercih sebebidir. -Çok sessiz çalışır. Binalarda motor sesi duyamazsınız. -Elektrik kesintisinde ilave sisteme gerek olmadan otomatik katına getirme ve kurtarma sistemi mevcuttur. -Deprem ve yangında daha emniyetlidir.Yangında makine dairesi alt katta olduğundan ulaşım kolaydır. Asansörün komple yükü diğer sistemlerde kuyu üstünde taşınırken hidrolik sistemlerde yük bina temeli tarafından taşındığı için atalet kuvveti daha azdır. Deprem anında büyük hasar ve yaralanma olasılığı %90 oranında azalır. Gerek villa tipi asansörler, gerek araç asansörleri ve yük asansörlerinde hidrolik asansör tercihimizdir.

  yuk-asansoru-caraskal--224